Sydney:10 2015

2 May 2015

10KM | 5KM | 2.5KM

Live Results

|7:15am – Sydney:10 Wheelchair Race |
| 7:45am – Herbalife 10km incorporating the Australian 10km Road Titles |
| 9:05am – Greater 5km Fun Run |
| 9:45am – Little Athletics NSW 2.5km Fun Run|

Congratulations to all the participants of this year’s Greater Sydney10. Results can be found by pressing the link below.

[av_button label=’Results ‘ link=’manually,https://www.runnsw.com.au/event/sydney-10/#tab-id-1′ link_target=” color=’blue’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ position=’right’ icon_select=’yes’ icon=’ue82b’ font=’entypo-fontello’]

 

The Results for the 2015 Greater Sydney 10 are below. They are presented as a list of finishers across the line. A PDF is also available. If you would like to know team results please click here.

[av_one_third first]

Herbalife 10km

Wheelchair Race Results click here

10km Results click here

Herbalife 10km Wheel Chair Race

1 23 Bailey, Luke 18 Forster Athletics Club 27:11.00
2 665 Pemberton, Brad 15 Mingara Athletics Club In 30:58.00
3 13 Ashley, Paul 28 Unattached 31:12.00
4 839 Tang, Jonathan 26 Sydney University Athleti 40:28.00
5 734 Rozos, Emily 20 St. George District Athle 42:53.00
6 126 Charlton, Julie 16 Cherrybrook Senior & Litt 43:03.00
7 514 Luff, Gregory 15 Sutherland District Athle 45:20.00

Herbalife 10km Open 10km
Comp# Name Team Time

1 1 Adams, Liam 29 Victoria 29:21.90
2 60 birtwhistle, jake 20 Unattached 29:22.14
3 576 McSweyn, Stewart 20 Unattached 29:41.65
4 175 Croker, Bradley 35 Sydney University Athleti 29:52.21
5 233 Elliott, Jackson 34 Unattached 29:59.39
6 94 Buchanan, Andy 24 Unattached 30:02.07
7 669 Peters, Jonathan 31 Unattached 30:06.33
8 161 Cox, Matthew 25 U.T.S. Northern Suburbs A 30:11.69
9 138 Cocks, Riley 20 South Australia 30:11.78
10 401 Hunt, Jeffrey 33 Randwick Botany Harriers 30:14.68
11 854 Threlfall, Brady 28 Unattached 30:18.64
12 1127 Mislawchuk, Tyler 21 Mingara Athletics Club In 30:19.97
13 207 Do Canto, Thomas 29 Hills District Athletics 30:44.46
14 17 Atkinson, Courtney 36 Unattached 30:50.51
15 145 Connor, James 23 U.T.S. Northern Suburbs A 30:54.92
16 142 Colreavy, Jack 26 Sydney University Athleti 30:55.27
17 694 Rayner, Jack 20 Unattached 30:58.67
18 733 Royle, Aaron 25 Unattached 31:11.87
19 433 Jones, Rhys 24 Unattached 31:14.17
20 769 sexton, brendan 30 Unattached 31:27.08
21 525 Macpherson, Keith 24 Unattached 31:40.68
22 24 Bailie, Ryan 25 Unattached 31:45.46
23 214 Doherty, Ciaran 41 Unattached 31:52.83
24 37 Bartlett, John 37 Sydney Striders Road Runn 32:02.67
25 988 Cole, Matt 32 Randwick Botany Harriers 32:03.05
26 1024 Highnam, Tom 42 Sydney Striders Road Runn 32:06.30
27 718 Roche, Kieran 22 Unattached 32:10.13
28 438 jorgensen, gwen 29 Unattached 32:11.97
29 33 Barker, James 38 Unattached 32:21.61
30 708 Robertson, Kevin 40 Sutherland District Athle 32:32.38
31 896 Warren, Mark 34 Mingara Athletics Club In 32:32.42
32 98 Burgess, Joe 19 Sydney University Athleti 32:33.77
33 1079 Rogers, Alexander 36 Unattached 32:40.00
34 411 Ingram, Lewis 29 Sydney Striders Road Runn 32:47.32
35 631 O’Brien, Kevin 28 Athletics East 32:48.46
36 368 Ho, Michael 28 Sydney Striders Road Runn 32:49.57
37 696 Reeve, Quentin 31 Sydney Striders Road Runn 32:51.18
38 62 bobb, Ben 14 Newcastle Runners 32:51.76
39 908 Wellings, Eloise 33 Sutherland District Athle 32:52.83
40 1012 Griffith, Cameron 19 Trinity Athletics Club 32:58.43
41 303 Goodyear, Brady 19 Illawong and Districts Se 33:02.14
42 234 Elliott, Patrick 20 Randwick Botany Harriers 33:06.03
43 178 Cross, Ben 27 Sydney University Athleti 33:10.13
44 867 Truscott, Chris 41 Sydney Striders Social 33:14.81
45 807 Spence, David 32 Randwick Botany Harriers 33:15.70
46 215 Donnadieu, Vincent 21 Sydney University Athleti 33:17.90
47 942 Windsor, Jono 29 Unattached 33:25.71
48 96 Bulloch, Wayne 48 Sydney Striders Road Runn 33:28.59
49 10 Archer, Natalie 20 Sydney University Athleti 33:40.34
50 1049 McCuaig-Walton, Dylan 19 St. George District Athle 33:40.75
51 853 Thornton, Colin 38 Unattached 33:45.07
52 887 Vonk, Robin 32 Sydney Striders Social 33:49.89
53 26 Baker, Julian 23 Sydney University Athleti 33:50.05
54 893 Wallace, Hamish 19 Bankstown Sports Athletic 33:51.91
55 213 Doherty, Teresa 37 Unattached 33:53.05
56 557 McCredie, Craig 42 Sydney Striders Road Runn 33:57.89
57 1077 Roberts, Nick 31 Unattached 34:03.00
58 482 Land, Andrew 22 Mingara Athletics Club In 34:04.41
59 31 Bannister, Brad 30 Unattached 34:05.63
60 966 Alexandersson, Robert 25 Sydney University Athleti 34:05.96
61 821 Stewart, Jamie 31 Curl Curl parkrun 34:07.61
62 554 McClarnon, Paul 46 Sydney Striders Road Runn 34:08.47
63 604 Murray, Paul 48 Newcastle Runners 34:16.53
64 767 Seal, Alexander 19 Kembla Joggers Inc. 34:21.51
65 573 McShane, Charlotte 25 Unattached 34:22.59
66 432 John, Taylor 18 Bankstown Sports Athletic 34:24.64
67 1107 Walker, Nick 29 U.T.S. Northern Suburbs A 34:26.00
68 262 Fogarty, Richard 40 Unattached 34:26.35
69 156 Costello, James 38 Athletics East 34:27.21
70 704 Roberts, Richard 47 Asics Wests Track & Field 34:28.41
71 731 Rossi, Marcelo 41 Sutherland District Athle 34:31.02
72 813 Stankard, Enda 37 Unattached 34:37.59
73 977 Breen, Nathan 18 St. George District Athle 34:45.19
74 792 Smee, Andrew 41 Newy parkrun 34:45.64
75 288 Geraghty, Clare 29 Unattached 34:46.18
76 1016 Grooby, Jacob 29 Unattached 34:46.33
77 590 Molesworth, Timothy 36 Bankstown Sports Athletic 34:50.79
78 403 Hutton, Ben 24 Sutherland District Athle 34:52.89
79 583 Middleton, Tom 29 Unattached 34:54.22
80 7 anderson, scott 40 Curl Curl parkrun 34:54.82
81 133 Clark, Milly 26 Sydney University Athleti 34:56.42
82 498 Lichtwark, Mike 30 Derek Zoolander 34:56.75
83 787 Simson, Luke 16 Sydney Striders Road Runn 35:00.21
84 700 Reville, Eoin 36 Sydney Striders Social 35:01.05
85 607 Myors, Jake 19 Nowra Athletics Club 35:05.71
86 564 McIntosh, Kyle 21 Sutherland District Athle 35:06.22
87 141 Colless, Samuel 24 Sydney University Athleti 35:10.85
88 481 Lambert, Bruce 42 Sydney Striders Social 35:13.41
89 1140 Carey, Barry 30 Unattached 35:13.73
90 75 Boyd, Angus 40 Unattached 35:17.22
91 290 Gill, Andrew 45 Hills District Athletics 35:19.47
92 1002 Fenton, Jonathan 35 Unattached 35:21.61
93 985 Clarke, Adam 34 Unattached 35:24.53
94 1196 Martin, Belinda 41 St. George District Athle 35:25.64
95 1018 Hallworth, Cameron 28 Sutherland District Athle 35:28.42
96 1113 Warszawski, Prahlad 37 Sutherland District Athle 35:31.00
97 773 Sheargold, Geoff 29 Girraween Athletics Club 35:31.10
98 201 Delaney, Bridey 26 St. George District Athle 35:31.59
99 146 Considine, Martin 44 Randwick Botany Harriers 35:37.05
100 87 Bromley, Justin 46 Sydney Striders Road Runn 35:37.65
101 1083 Santos, Nelson 44 Unattached 35:41.00
102 230 Egan, Nathan 31 Unattached 35:41.07
103 163 Crackett, Jo 36 Randwick Botany Harriers 35:43.08
104 630 Oakes, Lachlan 28 Sydney Striders Social 35:43.61
105 551 McAllister, Sam 23 Unattached 35:43.79
106 701 Riches, David 58 Bankstown Sports Athletic 35:45.13
107 653 palmer, richard 47 Sydney Striders Road Runn 35:49.96
108 979 Brooks, charles 23 Mingara Athletics Club In 35:51.22
109 687 Raic, Martin 43 Unattached 35:51.68
110 55 Biggs, Anthony 28 Sydney Striders Road Runn 35:52.41
111 1106 Vuong, Thien 30 Sydney Striders Road Runn 35:59.00
112 555 Mccoy, Tom 20 Kembla Joggers Inc. 36:01.21
113 292 Gilmour, Lexy 26 Sutherland District Athle 36:02.32
114 202 deng, yangwen 44 Unattached 36:03.20
115 874 Van Coevorden, Natalie 23 Unattached 36:03.22
116 448 Keane, Jason 46 Hills District Athletics 36:06.96
117 56 Binfield, John 36 Sydney Striders Social 36:11.23
118 982 buckley, thomas 45 Unattached 36:13.44
119 997 Denison, Adam 25 Unattached 36:15.78
120 971 Bartlett, Arnold 30 Newcastle Runners 36:16.27
121 869 Tweed, Phil 46 Newcastle Veterans Athlet 36:16.64
122 799 Smith, Linden 29 Sydney University Athleti 36:17.22
123 901 Watson, James 44 Sydney Striders Social 36:17.85
124 601 Mullaney, Richard 42 U.T.S. Northern Suburbs A 36:19.17
125 856 Timson, Matthew 21 Bankstown Sports Athletic 36:20.11
126 785 Simpson, Damien 38 Randwick Botany Harriers 36:20.81
127 688 Raimond, Tim 46 Sutherland District Athle 36:22.61
128 758 Scollary, Brendan 50 Kembla Joggers Inc. 36:25.10
129 888 Vu, Martin 29 Parramatta parkrun 36:26.89
130 1020 Hanson, Julian 50 Unattached 36:28.80
131 1199 Timson, Christopher 24 Bankstown Sports Athletic 36:31.77
132 327 Halmy, Adam 18 Sydney Striders Road Runn 36:33.20
133 82 Brault, Sarah-Anne 26 Unattached 36:38.58
134 940 Wilson, Charlotte 23 U.T.S. Northern Suburbs A 36:40.31
135 113 Carlson, Tim 32 Unattached 36:42.55
136 346 Heil, Andrew 38 Sydney University Athleti 36:43.50
137 199 Degan, Julia 34 Sydney Striders Road Runn 36:43.73
138 567 McKenzie, Lachlan 36 Bankstown Sports Athletic 36:45.25
139 117 Carvalho, Jose 57 St. George District Athle 36:45.57
140 827 Strom, Christopher 33 St Peters parkrun 36:46.26
141 436 Jordan, Darren 43 Unattached 36:50.41
142 1098 Starrat, Lucy 27 U.T.S. Northern Suburbs A 36:53.00
143 306 Gorham, Jason 40 St Peters parkrun 36:53.50
144 365 Hilton, Jon Paul 36 St Peters parkrun 36:56.51
145 1198 Pinkerton, Kyle 22 Lake Mac parkrun 36:58.64
146 967 Amiya-Hall, Audrey 22 Randwick Botany Harriers 36:59.23
147 991 Cooper, Aaron 35 Unattached 37:00.35
148 1142 Oxby, Nicholas 40 Unattached 37:04.22
149 3 Aich, Indrajeet 41 Parramatta parkrun 37:05.05
150 1073 Ray, Paul 43 Sutherland District Athle 37:06.00
151 561 McIntosh, Jason 45 Sydney Striders Road Runn 37:10.53
152 955 Xuereb, Joel 36 Randwick Botany Harriers 37:14.38
153 285 Gardiner, David 19 Sydney Striders Road Runn 37:17.45
154 1003 Fitzgerald, Anna 38 Sydney Striders Road Runn 37:20.85
155 155 Correa, Victor 38 Bankstown Sports Athletic 37:24.15
156 501 Lindop, tim 48 Sydney Striders Road Runn 37:28.01
157 939 Wilson, Rob 34 Sutherland District Athle 37:31.43
158 1108 Walker, Peter 50 Unattached 37:34.00
159 864 Truong, Simon 31 Parramatta parkrun 37:35.55
160 383 Holtsbaum, Dave 46 Hills District Athletics 37:38.95
161 740 Safi, Karl 42 Bankstown Sports Athletic 37:38.97
162 359 Heron, Jonathan 44 Unattached 37:41.20
163 1045 Mangili-Vincent, Michael 3 Unattached 37:41.93
164 1133 Sam, Scott 47 Randwick Botany Harriers 37:42.19
165 431 Johansson, Moya 23 Unattached 37:46.82
166 961 Yule, Anton 47 Cooks River parkrun 37:48.54
167 658 Parry, James 36 Unattached 37:48.65
168 905 Weber, Rosie 22 Sydney University Athleti 37:49.22
169 491 Lesberg, Nicolette 29 Randwick Botany Harriers 37:54.51
170 18 Atshan, Farjaam 29 U.T.S. Northern Suburbs A 37:55.27
171 97 Bullock, Dominic 21 U.T.S. Northern Suburbs A 37:55.83
172 278 Gallen, Elese 21 U.T.S. Northern Suburbs A 38:00.03
173 496 Lewis, Laura 33 Gungahlin parkrun 38:00.24
174 425 jensen, Regina 35 Newcastle Runners 38:00.48
175 545 Martinoski, Done 45 Kembla Joggers Inc. 38:01.90
176 943 Wiseman, Craig 43 Unattached 38:02.36
177 768 Seeto, Nick 37 Unattached 38:03.05
178 707 Robertson, Murray 26 St Peters parkrun 38:04.32
179 861 Towill, Megan 34 Sydney Striders Road Runn 38:07.96
180 442 Kalan, Peter 40 Unattached 38:08.14
181 921 White, Anna 29 Sydney Striders Road Runn 38:08.91
182 172 Crockford, Daniel 24 Unattached 38:09.59
183 944 Wolnizer, Simon 20 Sydney Striders Road Runn 38:11.01
184 192 dawson, campbell 53 Athletics East 38:11.85
185 1177 Casey, David 44 Unattached 38:12.87
186 395 Howells, Scott 41 Unattached 38:19.51
187 952 Wylie, Dennis 63 Hills District Athletics 38:20.79
188 986 Coburn, Kate 38 Unattached 38:23.78
189 819 Stein, Paul 48 Kembla Joggers Inc. 38:25.75
190 228 Dwyer, Brett 44 Unattached 38:29.34
191 423 Jenkins, Gemma 35 Randwick Botany Harriers 38:33.13
192 46 Bell, Craig 42 Unattached 38:34.37
193 661 Pasquier, Bertrand 37 Unattached 38:34.49
194 797 Smith, Stephen 37 Sydney Striders Road Runn 38:35.11
195 468 Kohler, James 37 Unattached 38:36.95
196 445 Karimali, Magda 42 Sutherland District Athle 38:37.19
197 54 Biffin, Lisa 31 Athletics East 38:38.58
198 992 Cooper, Geoffrey 42 Unattached 38:39.55
199 1046 Martyn, Andrew 47 Unattached 38:40.99
200 139 Colbourne, Scott 39 Woodstock Runners 38:41.91
201 1023 heaton, suzi 31 Unattached 38:44.52
202 437 Jordan, Erika 38 Unattached 38:46.42
203 1166 Gibson, Patrick 34 Unattached 38:48.34
204 541 Marshall, Neil 33 Sydney Striders Social 38:52.53
205 784 Simpson, John 55 Illawong and Districts Se 38:54.29
206 1051 Mclean, Lynda 33 Sutherland District Athle 38:58.68
207 831 Sweeney, alex 39 St Peters parkrun 38:59.36
208 14 Atchison, Shaun 47 Sydney Striders Social 39:00.65
209 675 Pilling, Richard 48 Sydney Striders Road Runn 39:00.66
210 5100 Fisher, David 44 Sydney Striders Road Runn 39:02.04
211 1138 Fear, Phoebe 38 Unattached 39:06.72
212 728 rose, ian 57 Hills District Athletics 39:11.34
213 697 Reeves, Ben 52 Sydney Striders Social 39:12.94
214 622 Nicol, Matt 42 Unattached 39:13.88
215 5 Alder, Scott 51 Newcastle Runners 39:14.38
216 147 Constantine, James 22 Athletics East 39:16.59
217 127 Chatterton, Cath 43 Unattached 39:18.86
218 672 Phillips, Richard 33 Curl Curl parkrun 39:20.28
219 302 Goodwin, Tim 34 Interstate parkrun 39:20.96
220 177 Cross, Dylan 36 Newcastle Runners 39:22.70
221 304 Gordon, Cameron 26 Parramatta parkrun 39:24.60
222 532 Mahony, Matt 46 Unattached 39:25.32
223 1021 Harrison, Michael 28 Hills District Athletics 39:25.99
224 713 Robinson, Anthony 48 St Peters parkrun 39:26.67
225 1007 Frankish, Mitchell 24 Unattached 39:26.68
226 12 Arnott, Louise 48 Randwick Botany Harriers 39:28.97
227 527 Mah, Lincoln 40 Interstate parkrun 39:29.27
228 1154 Van Der Pol, Ton 40 Unattached 39:31.25
229 93 Brownie, Cameron 40 Unattached 39:31.39
230 558 McEwan, David 60 Hills District Athletics 39:38.94
231 674 Phillips, Joshua 30 Unattached 39:41.58
232 1053 McPhillips, Patrick 47 Kembla Joggers Inc. 39:43.32
233 344 Hazlewood, David 41 Sydney Striders Road Runn 39:44.33
234 663 Pearson, Stuart 45 Sydney Striders Social 39:46.22
235 57 Birch, Paul 38 Sydney Striders Road Runn 39:46.93
236 122 Chan, John 41 Curl Curl parkrun 39:47.28
237 92 Brown, Emma 30 Unattached 39:47.44
238 633 O’Connor, Kieran 40 Derek Zoolander 39:48.10
239 229 Dynan, Luke 46 Sydney Striders Social 39:50.41
240 184 Daley, Wayne 58 Unattached 39:50.62
241 197 de Uriarte, Jamie 40 Sydney Striders Road Runn 39:52.15
242 629 Nunn, Anna 34 Newcastle Runners 39:52.44
243 996 Dalton, Gary 60 Bankstown Sports Athletic 39:52.71
244 1120 yau, Chester 24 Unattached 39:54.00
245 664 Peiris, David 46 Sydney Striders Road Runn 39:55.03
246 132 Churchill, Greg 45 Sydney Striders Social 39:55.25
247 28 ballard, matthew 42 Unattached 39:56.83
248 899 Watchorn, Alistair 52 Sutherland District Athle 39:59.33
249 1050 McKenzie, Emily 32 Athletics East 40:03.21
250 1178 Alperstein, Michael 35 Sydney Striders Social 40:05.39
251 1153 O’Neill, Dean 40 Unattached 40:05.61
252 962 Abdi, Youcef 38 Bankstown Sports Athletic 40:06.54
253 1164 Hotham, Joshua 19 Bankstown Sports Athletic 40:10.93
254 416 james, darrin 50 Kembla Joggers Inc. 40:13.76
255 760 Scolyer, Richard 49 Cooks River parkrun 40:15.82
256 623 Nobre, Joao 41 Sydney Striders Road Runn 40:15.98
257 1114 Watton, Kai 13 Unattached 40:16.00
258 237 Enomoto, Goji 31 Sydney Striders Social 40:16.22
259 499 Lievano, Felix Roberto 48 St Peters parkrun 40:17.81
260 881 Vella, Joseph 32 Unattached 40:19.07
261 462 King-Williams, Cindy 44 St Peters parkrun 40:23.71
262 938 Wilson, Joanne 38 Sutherland District Athle 40:23.97
263 1173 Aldridge, Merryn 33 Unattached 40:24.53
264 846 Terranova, Nicolas 58 Hills District Athletics 40:26.28
265 594 Moore, Georgie 22 Sydney Striders Road Runn 40:29.27
266 1148 Barnes, Thomas 24 Unattached 40:32.85
267 1034 Jones, Brett 53 Unattached 40:34.43
268 652 Pakes, Greg 31 Unattached 40:34.95
269 39 Batt, Bill 57 Unattached 40:35.21
270 547 Mathewson, Donald 71 Hills District Athletics 40:37.60
271 840 Taylor, Joal 46 Hills District Athletics 40:37.61
272 382 Holmes, Rebecca 41 Athletics East 40:38.73
273 166 Cregg, Neil 35 Unattached 40:39.01
274 783 Simon, Renee 30 Sydney Striders Road Runn 40:39.03
275 879 Vandierendonck, Annelore 3 Unattached 40:39.53
276 179 Cubis, Joanna 28 Sydney University Athleti 40:41.41
277 5007 Sohun, Gillian 45 Athletics East 40:42.90
278 101 Byrne, Peter 56 Hills District Athletics 40:44.59
279 223 Durbin, Sinclair 44 Sydney Striders Social 40:45.73
280 340 Hastie, David 29 Unattached 40:48.75
281 1036 Kenihan, Eamonn 39 Unattached 40:49.20
282 488 Lear, Joshua 30 Sydney Striders Social 40:49.24
283 220 Drummond, John 22 Unattached 40:49.69
284 754 Schembri, Michael 34 Unattached 40:50.53
285 574 McSweeney, Benjamin 44 Sydney Striders Social 40:51.35
286 51 Betts, Alyssa 23 Unattached 40:56.25
287 503 Lloyd, David 49 Sydney Striders Road Runn 40:56.50
288 9 Antonir, Sharon 38 Sydney Striders Road Runn 40:59.72
289 528 Maher, Daniel 31 Campbelltown parkrun 41:01.37
290 572 McPhee, Peter 40 Sydney Striders Road Runn 41:08.27
291 195 de Graaf, Jeroen 40 Sydney Striders Road Runn 41:09.23
292 771 Sharpe, Brad 54 U.T.S. Northern Suburbs A 41:09.46
293 1158 Skinner, Jack 30 Unattached 41:15.28
294 1146 Lance, Greg 35 Unattached 41:16.11
295 5066 Spina, Roberto 43 Randwick Botany Harriers 41:18.89
296 34 Barnard, Ian 38 Sydney Striders Social 41:20.34
297 1068 penning, curtis 24 Unattached 41:22.00
298 1057 Miles, Joe 42 Unattached 41:22.42
299 273 Frykberg, Nicole 44 Sydney Striders Social 41:25.49
300 1152 Auton, Therese 21 Unattached 41:26.33
301 245 Fediakov, Anthony 14 Westfields Athletics Club 41:26.99
302 761 Scorzelli, Frank 69 St. George District Athle 41:27.01
303 1124 Yang, William 20 Sweat Sydney 41:28.53
304 922 white, kieran 47 Sydney Striders Road Runn 41:35.45
305 495 lewis, brendan 43 Curl Curl parkrun 41:37.13
306 1078 Roberts, Jamie 38 Unattached 41:41.00
307 341 Hawker, Rachel 21 Unattached 41:41.24
308 149 Cook, Kim 59 Unattached 41:44.46
309 114 Carmody, Mark 55 Randwick Botany Harriers 41:44.87
310 377 Hogg, Duncan 43 Sydney Striders Road Runn 41:45.39
311 1101 Taggart, Sally 49 Unattached 41:46.00
312 253 Fiore, Mark 53 Unattached 41:47.08
313 776 Shergold, Nathanael 28 Unattached 41:50.11
314 1128 Georgopoulos, Kon 40 Unattached 41:52.63
315 1174 Underwood, Geoffrey 36 Sydney Striders Social 41:53.28
316 261 Fogale, Peter 42 Sydney Striders Social 41:55.31
317 388 Hood, Rob 44 St Peters parkrun 41:55.49
318 216 Doran, Paul 43 Sutherland District Athle 41:55.59
319 849 Thomson, Leigh 36 Unattached 41:55.84
320 798 Smith, Debbie 43 Sydney University Athleti 41:58.24
321 826 Stringer, Mary 59 Sydney Striders Road Runn 41:59.16
322 865 Truscott, Melanie 38 Parramatta parkrun 42:03.74
323 427 Jessup, Matthew 38 Curl Curl parkrun 42:05.26
324 281 Gard, Linda 50 Hills District Athletics 42:06.97
325 838 Tancred, Naomi 41 Athletics East 42:13.79
326 85 Briedis, Mark 44 Unattached 42:18.59
327 964 Aldham, Tim 30 U.T.S. Northern Suburbs A 42:21.93
328 333 hannah, sally 43 Athletics East 42:24.47
329 212 Doggett, Michael 42 Asics Wests Track & Field 42:27.83
330 203 Dent, Belinda 41 Unattached 42:33.66
331 443 Karaman, Alia 35 St. George District Athle 42:35.29
332 1139 Bilic, Stephanie 36 Bankstown Sports Athletic 42:36.00
333 538 Marik-Punyer, Katherine 30 Sydney Striders Road Runn 42:37.24
334 473 Kuszelyk, Stephen 43 Herbalife 42:38.17
335 806 Spehr, Peter 54 Randwick Botany Harriers 42:38.43
336 73 Boyd, Jane 52 Athletics East 42:39.00
337 376 Hogan, Terry 38 Unattached 42:42.98
338 645 Ong, Simon 28 Sydney Striders Road Runn 42:43.39
339 158 Couchman, Terry 31 Unattached 42:44.91
340 634 O’Connor, Patrick 62 Sydney Striders Road Runn 42:49.52
341 1019 Hansen, Mike 57 Unattached 42:49.80
342 719 Rockliff, Nicola 42 Asics Wests Track & Field 42:51.24
343 5033 Roediger, Rosemary 61 Hills District Athletics 42:53.86
344 264 Forwood, Kim 32 Curl Curl parkrun 42:57.52
345 1093 Sinton, Penelope 38 Unattached 42:59.00
346 1126 Boyd, Deborah 33 Unattached 43:00.19
347 450 Keaveney, Oliver 62 Sydney Striders Social 43:02.09
348 252 Fiore, Danielle 44 Unattached 43:05.09
349 200 Delaney, Kim 59 St. George District Athle 43:08.51
350 775 Shepherd, Fraser 42 St Peters parkrun 43:10.81
351 463 Kinross, Graham 66 Mingara Athletics Club In 43:11.96
352 1044 Lord, Danika 21 Unattached 43:12.29
353 989 Conder, Jacqui 41 Unattached 43:15.86
354 916 Whelan, Steve 52 Hills District Athletics 43:16.73
355 963 Agius, David 34 Athletics East 43:17.87
356 1042 Levine, Aaron 38 Unattached 43:18.57
357 956 Yan, Hei 56 Unattached 43:21.12
358 711 Robidoux, Serje 39 Sydney Striders Social 43:24.47
359 311 Grant, Lisa 30 Girraween Athletics Club 43:24.83
360 348 hemmings, Ian 49 Unattached 43:25.49
361 119 Cassettari, Peter 67 Bankstown Sports Athletic 43:26.69
362 599 Mott, Greg 48 Kembla Joggers Inc. 43:30.30
363 5038 Jagger, David 53 Sydney Striders Road Runn 43:31.71
364 316 Gregory, Jude 46 Athletics East 43:32.83
365 345 Heaney, Shannon 34 Unattached 43:33.18
366 451 Kellner, Anthony 50 Unattached 43:34.83
367 198 Dechter, Igor 41 Unattached 43:42.73
368 721 Rodgers, Ben 33 Sydney Striders Social 43:43.03
369 360 Hidvegi, Frank 46 Woodstock Runners 43:45.27
370 715 Robinson, Jamie 37 Sydney Striders Road Runn 43:45.39
371 743 Sampson, Annette 52 Nowra Athletics Club 43:48.36
372 833 Swinhoe, Thomas 27 Unattached 43:51.91
373 686 Rahja, Miia 33 Sydney Striders Social 43:53.78
374 1150 Cupitt, Bart 43 Bankstown Sports Athletic 43:57.87
375 1061 Murphy, Philip 47 Unattached 44:00.50
376 1162 Evans, Russell 39 Sydney Striders Social 44:00.72
377 872 Underwood, Amanda 39 Sydney Striders Road Runn 44:03.01
378 777 Sheringham, Paul 53 Sutherland District Athle 44:05.07
379 1143 Allison, Ros 44 Unattached 44:05.87
380 1157 Clibborn, Stephen 45 Sydney Striders Social 44:06.72
381 801 Smith, Tsumi 38 Unattached 44:06.77
382 1099 Stirner, Lukas 24 Unattached 44:07.00
383 553 McAllister, Geoff 52 Unattached 44:08.81
384 171 Crocker, Wally 36 Sydney Striders Road Runn 44:09.48
385 400 Hunt, Heidi 40 Randwick Botany Harriers 44:10.90
386 717 Robson, Chris 52 Unattached 44:12.14
387 903 Webb, Patrick 53 Sutherland District Athle 44:12.20
388 502 Lloyd, Mitchell 33 Hills District Athletics 44:16.53
389 580 Meyer, Mirco 33 Sydney Striders Road Runn 44:19.86
390 447 Kazama, Yoichi 44 Curl Curl parkrun 44:22.68
391 4 Akins, David 41 Unattached 44:23.08
392 1110 Walker, Luke 16 Unattached 44:24.00
393 91 Brown, Lachlan 46 Unattached 44:25.75
394 61 Blom, Gary 64 Sydney Striders Road Runn 44:26.57
395 309 grace, ingrid 56 Sydney Striders Road Runn 44:28.99
396 628 Norton, Lindsay 43 Unattached 44:32.29
397 1111 Walker, James 11 Unattached 44:33.00
398 883 Verdet, Vincent 32 Athletics East 44:33.34
399 465 Kistle, David 46 St. George District Athle 44:34.39
400 828 Suana, Enrique 31 Sydney Striders Road Runn 44:37.45
401 350 Hemsworth, Andrew 16 Unattached 44:38.43
402 1149 Sayers, Christopher 25 Unattached 44:39.19
403 511 Lovell, Jaime 31 Sydney Striders Social 44:39.57
404 671 Pezzutti, Damian 41 Sydney Striders Social 44:48.61
405 656 Parker, David 40 Sydney Striders Road Runn 44:50.31
406 739 Saal, Robert 29 Unattached 44:50.35
407 736 Rutter, Barry 64 Sydney Striders Social 44:52.55
408 757 Schwebel, Ron 64 Sydney Striders Road Runn 44:55.94
409 1155 Flynn, Gavin 45 Unattached 44:56.49
410 19 Austin, Tim 46 Unattached 44:59.32
411 224 Durrant, Michael 58 Bankstown Sports Athletic 45:01.80
412 1102 Thom, Craig 59 Sutherland District Athle 45:04.00
413 542 Marshall, John 43 Unattached 45:07.50
414 556 McCoy, Stuart 18 Unattached 45:11.71
415 1048 McCarron, Matt 32 Sydney Striders Road Runn 45:15.96
416 44 Beattie, Sarahjane 30 Athletics East 45:18.02
417 526 MacRitchie, Leigh 33 Sydney Striders Road Runn 45:18.27
418 77 Brady, J Patrick 48 Unattached 45:24.03
419 1169 Hodges, John 65 Sydney Striders Social 45:25.10
420 313 Greet, James 51 Unattached 45:26.03
421 843 Taylor, Mark 45 Sydney Striders Social 45:26.83
422 897 Warren, Tara 34 Mingara Athletics Club In 45:30.60
423 1129 Cater, Catriona 53 Sydney Striders Social 45:36.02
424 64 Bolton, Heather 56 Athletics East 45:36.63
425 605 Murray-Beckman, James 43 Sydney Striders Road Runn 45:41.19
426 185 Dall’Amico, Ben 67 Sydney Striders Social 45:42.17
427 945 Womsley, Garry 52 Hills District Athletics 45:42.30
428 275 Fuller, Troy 40 Unattached 45:45.49
429 957 Yarnell, Caroline 55 Sydney Striders Road Runn 45:46.41
430 280 Garcia, Manal 44 Sydney Striders Social 45:48.33
431 929 Willcock, Richard 56 Sydney Striders Social 45:50.55
432 476 Kuszelyk, conor 13 Woodberry & Districts Ath 45:52.20
433 803 Smyth, Ben 39 Unattached 45:53.36
434 1035 Kajan, Biba 56 Randwick Botany Harriers 45:57.28
435 393 Howard, Julian 52 Hills District Athletics 46:00.81
436 786 Simpson, Bob 54 St. George District Athle 46:01.55
437 63 Bolitho, Kathryn 44 Woodstock Runners 46:03.60
438 310 Graham, Andrew 34 Sydney Striders Road Runn 46:05.93
439 796 Smith, Matt 34 Sydney Striders Road Runn 46:14.17
440 1141 Tancred, Damian 41 Athletics East 46:17.17
441 753 Schaefer, Mark 36 Sydney Striders Social 46:21.29
442 919 Whitbread, Colin 57 Bankstown Sports Athletic 46:23.49
443 174 Croke, Denis 56 Unattached 46:27.44
444 670 Petley, Karen 56 Hills District Athletics 46:29.28
445 636 O’Donohue, Samantha 39 Sydney Striders Road Runn 46:33.03
446 76 Boyle, Brad 55 Bankstown Sports Athletic 46:33.61
447 130 Chesher, Anna 19 Hills District Athletics 46:42.45
448 307 Gornall, Marie 35 St Peters parkrun 46:42.86
449 848 Thomson, Isabella 26 Sydney Striders Road Runn 46:43.96
450 99 Bushell, Linda 47 Sydney Striders Road Runn 46:48.34
451 1151 Endres, Jill 28 Unattached 46:54.74
452 678 Pittendrigh, Malcolm 44 Unattached 46:55.13
453 515 Luther, Adam 23 Unattached 46:58.41
454 268 fresta, Rafael 47 Unattached 46:59.31
455 272 Frykberg, Richard 45 Sydney Striders Social 46:59.38
456 349 Hemsworth, Paul 52 Unattached 46:59.40
457 1135 Keating, Trish 61 Sutherland District Athle 47:01.01
458 836 Tall, Gary 52 Sydney Striders Road Runn 47:01.78
459 394 Howell, billy 31 Unattached 47:02.23
460 706 Robertson, Steven 37 Menai parkrun 47:03.41
461 189 Darby, Geoff 61 Sutherland District Athle 47:04.93
462 258 Flynn, Sue 49 Kembla Joggers Inc. 47:05.91
463 772 Shaw, Johnathan 53 Sutherland District Athle 47:08.20
464 321 Guermanoff, Jane 38 Unattached 47:10.12
465 724 Rogers, Becky 18 Sydney Striders Road Runn 47:10.25
466 5008 Byrne, Fiona 47 Sutherland District Athle 47:16.80
467 5003 Williams, Dennis 67 Hills District Athletics 47:18.98
468 930 Williams, Dennis 67 Hills District Athletics 47:19.16
469 824 Stojanovik, Radoslav 52 Sydney Striders Road Runn 47:22.00
470 584 Mifsud, Stephen 57 Sydney Striders Road Runn 47:24.08
471 406 Huxtable, Arthur 68 Unattached 47:28.92
472 603 Mulley, Robert 39 Sydney Striders Road Runn 47:30.87
473 1047 McAfee, Ruth 46 Unattached 47:34.66
474 326 Hall, Fiona 33 Unattached 47:38.01
475 1145 Huang, Katherine 28 Unattached 47:39.34
476 870 Tzoukos, Peter 52 Unattached 47:39.89
477 935 Wilson, Lesley 52 Athletics East 47:42.39
478 312 Grant, David 31 Unattached 47:46.46
479 984 Child, John 69 Bankstown Sports Athletic 47:46.79
480 194 de foxa, adelaida 32 Unattached 47:47.97
481 389 Hope, kerry 42 Unattached 47:49.44
482 907 Wellings, Oliver 40 Sydney Striders Road Runn 47:50.52
483 1076 Richards, Jeffrey 51 Bankstown Sports Athletic 47:54.00
484 115 Carol, Andres 23 Unattached 47:54.38
485 53 Bidstrup, Emma 40 Sydney Striders Road Runn 47:54.66
486 732 Rouse-Bourke, Elizabeth 26 Sydney Striders Social 47:56.62
487 746 Santry, Lorna 28 Athletics East 47:56.78
488 1144 Young, Sophia 49 Unattached 47:58.01
489 970 barry, Carter 42 U.T.S. Northern Suburbs A 48:00.67
490 878 Vanderham, Patrick 50 Unattached 48:04.09
491 1109 Walker, Rowena 50 Unattached 48:07.00
492 920 Whitbread, Matthew 24 Bankstown Sports Athletic 48:07.81
493 654 Palmerlee, April 47 Sydney Striders Road Runn 48:08.97
494 714 Robinson, Mark 57 Sydney Striders Social 48:15.91
495 131 Cheung, Amy 34 Sydney Striders Social 48:20.55
496 67 Bourke, Steve 52 Sydney Striders Social 48:20.91
497 170 Crocker, Paul 45 St Peters parkrun 48:21.54
498 969 Barri Costilludo, Oriol 40 U.T.S. Northern Suburbs A 48:22.53
499 565 McKenzie, Alice 18 Athletics East 48:22.92
500 698 ren, Kiki 42 Sydney Striders Road Runn 48:23.81
501 332 Hanger, Stuart 30 Unattached 48:31.17
502 1062 Murray, Meagan 51 Unattached 48:33.00
503 274 Fulford, Corinne 22 Bankstown Sports Athletic 48:35.94
504 635 O’Donnell, Sue 53 Sydney Striders Social 48:39.33
505 684 Pryke, Wayne 61 Sydney Striders Social 48:39.97
506 160 Cox, Cathy 59 Bankstown Sports Athletic 48:46.26
507 422 jefferys, carl 53 Unattached 48:47.60
508 543 Marshall, Danny 24 Unattached 48:57.90
509 588 Mitchelmore, Julia 22 Mosman parkrun 48:58.90
510 1052 McPhillips, Vicki 41 Kembla Joggers Inc. 49:01.31
511 8 Anderson, Robert 51 Unattached 49:01.41
512 369 Hobbs, Kate 20 Unattached 49:02.96
513 1165 Jamush, Auba 44 Unattached 49:03.65
514 159 Cowan, Joanne 60 Sydney Striders Road Runn 49:05.71
515 196 de Silva, Guy 46 Curl Curl parkrun 49:11.49
516 397 Huband, Elizabeth 36 Sydney Striders Social 49:11.52
517 426 Jessop, Gina 61 Bankstown Sports Athletic 49:13.32
518 1112 Wardlow, Richard 32 Unattached 49:16.00
519 533 Mallard, Brendan 40 Unattached 49:18.97
520 1017 Gual Sanchez, Sara 30 Unattached 49:23.39
521 1091 Sheehan, Mary 64 Bankstown Sports Athletic 49:31.00
522 795 Smith, Heather-Lee 19 Nepean District Athletic 49:31.17
523 505 Lloyd, Trevor 35 Unattached 49:32.47
524 489 Lennie, Nic 39 Unattached 49:32.82
525 832 Swinhoe, Paul 62 Unattached 49:33.97
526 954 Wynan, Lisa 34 Sydney Striders Road Runn 49:35.77
527 729 Ross, John 53 Unattached 49:36.07
528 317 Greiner, Renee 36 Unattached 49:37.62
529 129 Chenery, Sue 58 Bankstown Sports Athletic 49:37.69
530 164 Craig, Donald 33 Unattached 49:39.20
531 657 Parry, Eliza 30 Sydney Striders Road Runn 49:39.45
532 782 Silver, Rachel 36 Sydney Striders Social 49:41.40
533 235 Ellis, Rebecca 40 Sutherland District Athle 49:44.36
534 999 Fauchon, Todd 25 Unattached 49:44.43
535 811 Spinney, John 76 Blue Mountains Athletics 49:46.41
536 618 Ng, Michelle 38 Sydney Striders Social 49:47.59
537 287 Gentle, Cameron 41 Unattached 49:48.88
538 314 Greet, Simon 37 Unattached 49:51.93
539 148 Cook, Bruce 66 Bankstown Sports Athletic 49:52.71
540 933 Willms, Torsten 34 Muddy Pandaz 49:54.51
541 112 Carey, David 51 Sydney Striders Road Runn 49:55.45
542 516 Luxton, Tom 27 Sydney Striders Social 49:57.42
543 727 Rose, Terry 63 Girraween Athletics Club 49:58.31
544 575 McSweeney, Katherine 44 Sydney Striders Social 50:03.69
545 2 Adler, Jonathan 29 Muddy Pandaz 50:03.97
546 747 Power, Asa 27 Unattached 50:05.60
547 749 Sawada, Tetsuo 49 Unattached 50:06.26
548 1039 Lane, Sophie 17 Mingara Athletics Club In 50:07.34
549 118 Cash, Rebecca 40 St Peters parkrun 50:09.25
550 1006 Flaherty, Cathal 30 Unattached 50:09.39
551 752 Schaefer, Heiko 76 Sydney Striders Social 50:13.46
552 339 Harriss, Rachel 36 Unattached 50:19.00
553 690 ramsay, jacqueline 48 Sydney Striders Social 50:23.49
554 906 Webster, Rita 58 Hills District Athletics 50:26.47
555 1104 Turner, Mark 35 Unattached 50:39.00
556 829 Sutton, Richard 65 Bankstown Sports Athletic 50:46.02
557 642 O’Mara, Anne-Maree 38 Unattached 50:49.02
558 336 hardgrave, Shanon 38 Herbalife 50:50.45
559 492 Lever, Carla 34 Curl Curl parkrun 50:51.39
560 363 Hillsdon, Roger 76 Bankstown Sports Athletic 50:53.32
561 1171 Gilligan, David 44 Unattached 51:11.43
562 1147 Robertson, Cameron 44 Unattached 51:13.63
563 884 Vigdor, Roy 38 Unattached 51:19.61
564 1004 Fitzgerald, Katherine 23 Unattached 51:22.69
565 457 Kilham, Mick 59 Bankstown Sports Athletic 51:23.50
566 143 Conley, Lyndall 44 Sydney Striders Road Runn 51:34.41
567 469 Kolodziej, Richard 61 Bankstown Sports Athletic 51:37.31
568 337 Harris, Christopher 52 Bankstown Sports Athletic 51:39.34
569 289 Giancola, Katheyn 28 Unattached 51:39.50
570 613 Nash, Sadie 37 Unattached 51:43.97
571 108 Caponas, George 49 Sydney Striders Social 51:48.14
572 646 Ongkodjojo, Hendy 31 Unattached 51:57.43
573 1159 Rogge, Karl 27 Unattached 52:00.27
574 1137 McCabe, Justin 41 Unattached 52:05.10
575 632 O’Brien, Francesca 40 Sydney Striders Social 52:05.99
576 480 Lam, Helene 31 Unattached 52:11.40
577 552 McAllister, Louise 48 Unattached 52:14.09
578 1103 Tse, Thomas 53 Bankstown Sports Athletic 52:24.00
579 398 Hung, Ranee 25 Sydney Striders Road Runn 52:24.98
580 65 Bond, Angela 46 Nowra Athletics Club 52:25.67
581 276 Gaballa, Ahmed Marzouk 35 Derek Zoolander 52:27.19
582 934 Willms, Sally 32 Muddy Pandaz 52:27.98
583 794 Smith, Bianca 32 Nepean District Athletic 52:32.42
584 27 Ballantyne, Cate 48 Unattached 52:33.93
585 430 Joannides, Desie 53 Bankstown Sports Athletic 52:36.49
586 1094 Smith, Andrew 56 Sutherland District Athle 52:40.00
587 49 Bergin, Daniel 32 Unattached 52:40.62
588 725 Roocke, Sandra 44 Unattached 52:42.88
589 205 Di Michiel, Peter 68 Bankstown Sports Athletic 52:44.57
590 946 Wong, Patrick 60 Bankstown Sports Athletic 52:58.68
591 751 Saxon, Phoebe 20 Unattached 52:59.60
592 320 Grubb, Kellie 47 Interstate parkrun 52:59.83
593 167 crescenzi, stefano 35 Unattached 53:00.79
594 5374 Tsiamoulis, Jenny 52 Bankstown Sports Athletic 53:03.13
595 48 Bennett, Coby 34 Unattached 53:05.14
596 334 Hansen, Jardine 30 Unattached 53:15.09
597 308 Goss, Lyndall 33 Lake Gin parkrun 53:25.41
598 693 Raymond, Andrew 49 Westfields Athletics Club 53:27.91
599 898 Wastell, Scott 51 Illawong and Districts Se 53:29.60
600 208 Dobson, Nicole 37 Gungahlin parkrun 53:31.89
601 157 Couchman, Adam 39 Unattached 53:43.59
602 1170 Eatock, Amanda 44 Unattached 53:46.02
603 84 Brett, Kate 34 Unattached 53:50.01
604 875 van den Bovenkamp, Cathy 4 Unattached 53:53.75
605 857 Tognini, Ricardo 63 Bankstown Sports Athletic 53:57.69
606 169 criniti, Luigi 69 Sydney Striders Road Runn 54:00.26
607 128 Chau, Mandi 27 Unattached 54:08.76
608 232 Eldridge, Narelle 52 Herbalife 54:11.67
609 871 Ulloa, Abdon 77 Bankstown Sports Athletic 54:14.72
610 1105 Urquhart, Nola 49 Unattached 54:22.00
611 103 Callahan, Collette 43 Unattached 54:26.05
612 953 Wylie, Alan 50 Sydney Striders Road Runn 54:32.45
613 1041 Leeds-Heath, Cassandra 31 Unattached 54:36.50
614 1200 Hardman, Craig 41 Bankstown Sports Athletic 54:38.73
615 486 Lawler, Leonor 53 Sydney Striders Social 54:40.26
616 1090 Sheehan, Kevin 65 Bankstown Sports Athletic 54:49.00
617 1005 Fitzpatrick, Peter 67 St. George District Athle 54:53.53
618 1134 Verry, Cathy 63 Unattached 54:58.77
619 41 Bawden, Greg 30 Sydney Striders Road Runn 55:01.03
620 882 Vengadasalam, Ganesh 42 Sydney Striders Road Runn 55:01.18
621 987 Cole, Monica 59 Bankstown Sports Athletic 55:02.82
622 1008 Gale-Re, Kate 18 Bankstown Sports Athletic 55:07.65
623 30 Banks, Helen 54 Unattached 55:16.72
624 204 Dentice, Ruth 46 Sydney Striders Social 55:21.19
625 895 Wareham, Allan 76 Sydney Striders Road Runn 55:21.25
626 32 Barabaschi, Giada 27 Herbalife 55:32.42
627 566 McKenzie, Lan 39 Bankstown Sports Athletic 55:34.29
628 36 Barnes, Kathryn 38 Woodstock Runners 55:34.29
629 218 Dreger, Shanda 23 Unattached 55:38.57
630 180 Cumming, Anne 56 Unattached 55:39.20
631 858 Tolhurst, Michael 49 Unattached 55:44.63
632 356 Herisson, Lynn 51 Sydney Striders Social 56:08.19
633 723 Rogers, Caroline 46 Curl Curl parkrun 56:09.91
634 1089 Shaw, Alison 44 Unattached 56:17.00
635 1037 Kenihan, Kathleen 35 Unattached 56:18.89
636 88 Brooks, Jessica 25 Herbalife 56:20.34
637 1160 Onoda, Mayumi 36 Unattached 56:23.83
638 950 Woodhill, Martine 53 Unattached 56:33.04
639 217 Drakos, Michelle 40 St Peters parkrun 56:35.73
640 926 Wilkes, Darren 39 Unattached 56:41.61
641 265 Fox, jacqui 64 Unattached 56:54.17
642 188 Darby, Brynn 23 Sutherland District Athle 56:58.39
643 873 Usher, Lisa 34 Sydney Striders Social 57:02.23
644 1172 Glynn, Mark 50 Unattached 57:04.49
645 616 Newbury, Kirsty 40 Unattached 57:05.91
646 371 Hodges, Sarah 37 Unattached 57:06.51
647 6 Allomes, Graham 71 Sydney Pacific Athletic C 57:08.87
648 918 Whelan, Deirdre 32 U.T.S. Northern Suburbs A 57:33.25
649 510 Lovasco, Laura 27 Unattached 57:34.37
650 1074 Re, Margaret 49 Bankstown Sports Athletic 57:38.00
651 648 Osborn, Graham 69 Sydney Striders Social 57:38.58
652 410 Ingram, Rachel 47 Bankstown Sports Athletic 57:44.32
653 617 Newell, Cheryl 51 Unattached 57:45.33
654 650 Ow, Michael 46 Unattached 58:09.87
655 825 Storey, Nicole 34 Unattached 58:22.39
656 455 Khan, Gretel 43 Herbalife 58:26.34
657 15 Atkins, Alan 77 Bankstown Sports Athletic 58:35.81
658 367 Hines, Carla 32 Sydney Striders Road Runn 58:50.08
659 80 brailey, ted 70 Sydney Striders Social 58:50.13
660 22 Bacon, Dani 33 Unattached 58:53.80
661 1136 Wooden, Debbie 55 Unattached 58:56.49
662 419 James, Sarah 27 Unattached 59:07.29
663 83 Bray, Kerry 71 Woodstock Runners 59:21.27
664 500 Liew, James 44 Sydney Striders Road Runn 59:54.68
665 589 Mlinaric, Debrah 40 Unattached 59:54.80
666 277 Gaddi, Gilbert 42 Sydney Striders Road Runn 59:56.20
667 880 Vasin, Daniel 38 Unattached 59:57.62
668 504 Lloyd, Nancy 62 U.T.S. Northern Suburbs A 1:00:02.43
669 781 Siepmann, Dorothy 72 Bankstown Sports Athletic 1:00:10.00
670 598 Morunga, Jeffrey 56 Parramatta parkrun 1:00:10.51
671 651 Paff, Rebecca 34 Unattached 1:00:25.86
672 640 O’Mara, Michael 63 Bankstown Sports Athletic 1:00:33.50
673 335 Hardgrave, Samantha 39 Herbalife 1:00:56.14
674 162 Cox, Roger 68 U.T.S. Northern Suburbs A 1:01:03.11
675 69 Bowden, Keira 21 Unattached 1:01:03.77
676 894 Walton, Jacqueline 61 Bankstown Sports Athletic 1:01:06.99
677 1025 hillier-davis, dawn 38 Unattached 1:01:10.75
678 125 Chapman, Kelly 38 Unattached 1:01:10.86
679 74 Boyd, Anne 69 Sydney Striders Social 1:01:11.03
680 1022 Hayter, Terrie 48 Bankstown Sports Athletic 1:01:14.62
681 763 Scott, Anna 37 Derek Zoolander 1:01:22.27
682 386 Hones, Sandy 50 Parramatta parkrun 1:01:26.48
683 71 Bowman, Mary 54 Woodstock Runners 1:01:28.85
684 1087 Scott, Alexandra 27 Unattached 1:01:30.00
685 730 Ross, Janette 54 Unattached 1:01:42.55
686 641 O’Mara, Lyn 65 Bankstown Sports Athletic 1:02:35.33
687 42 Beahan, Gavin 68 Bankstown Sports Athletic 1:03:18.30
688 779 Shiu, Lydia 16 Unattached 1:03:34.74
689 338 Harrison, Lauren 27 Unattached 1:04:18.88
690 392 Horvath, Julius 62 Unattached 1:04:23.09
691 206 Dionisio, Odette 44 Unattached 1:04:33.78
692 1130 Le, Lizzie 21 Unattached 1:04:49.78
693 286 Gatti, Matthew 39 Unattached 1:05:34.85
694 330 Hampton, Jennie 29 Unattached 1:05:36.08
695 362 Hill, Catherine 41 Unattached 1:05:37.12
696 95 Buhagiar, Jean-Paul 36 Unattached 1:05:43.18
697 802 Smuskowitz, Ella 16 Unattached 1:05:46.36
698 72 Bowman, Melinda 27 Woodstock Runners 1:06:05.11
699 298 Goldhagen, Kerry 53 Unattached 1:06:13.20
700 68 Bovill, Michelle 28 Unattached 1:06:37.45
701 186 Dalton, Shirley 67 Bankstown Sports Athletic 1:06:48.80
702 685 pyman, Todd 43 Unattached 1:06:52.95
703 226 Dwyer, Heather 54 Parramatta parkrun 1:07:01.71
704 364 Hillsdon, Dianne 70 Bankstown Sports Athletic 1:07:06.54
705 834 Tabbiner, Cherise 19 Unattached 1:07:11.41
706 847 Thompson, Paul 57 Bankstown Sports Athletic 1:07:40.03
707 778 Shiu, Liska 21 Unattached 1:08:13.78
708 407 Iacono, Stephanie 21 Unattached 1:08:35.30
709 420 Jamieson, Narelle 52 Parramatta parkrun 1:08:42.49
710 38 Bate, Marina 58 Unattached 1:09:04.04
711 472 kuri, anthar 29 Unattached 1:09:27.22
712 1100 Stitzinger, Ronald 70 Bankstown Sports Athletic 1:09:41.00
713 358 Hernandez, Julio 75 Bankstown Sports Athletic 1:10:05.43
714 534 Manley, Lissa 37 Unattached 1:10:36.50
715 279 Ganly, Brianna 23 Unattached 1:12:22.37
716 659 Parry, Kelly 36 Unattached 1:12:27.91
717 619 Nguyen, Joann 46 Herbalife 1:12:59.96
718 1161 Robson, Sharyn 64 Unattached 1:13:00.20
719 227 Dwyer, Claire 24 Unattached 1:13:32.06
720 374 hodson, Sue 56 Unattached 1:15:10.92
721 86 Briggs, Ron 66 Curl Curl parkrun 1:16:46.80
722 948 Wong, Audrey 31 Unattached 1:17:22.66
723 1163 LePage, Alexis 21 Unattached 1:20:25.99
724 1014 Griffiths, Sam 14 Kembla Joggers Inc. 1:21:19.34
725 1059 Moore, Patrick 18 Macquarie Hunter Athletic 1:21:37.15
726 978 Breen, Christopher 15 St. George District Athle 1:21:43.43
727 976 Bennett, Nick 44 Sutherland District Athle 1:22:48.63
728 1064 Offord, Matilda 16 Kembla Joggers Inc. 1:23:11.67
729 1054 McPhillips, Finlay 15 Kembla Joggers Inc. 1:23:45.51
730 1043 Longworth, Hamish 13 Sydney Striders Road Runn 1:23:58.19
731 1000 Fennell, Sian 14 Kembla Joggers Inc. 1:23:59.49
732 549 Mayo, Barry 55 Hills District Athletics 1:24:02.16
733 998 Elphick, Bianca 16 Kembla Joggers Inc. 1:24:10.40
734 1015 Grimaldi, Bianca 19 U.T.S. Northern Suburbs A 1:24:15.30
735 974 Bennett, Amy 16 Sutherland District Athle 1:24:27.61
736 1063 O’Bryan, Erin 17 Sutherland District Athle 1:25:32.70
737 1032 Ivankovic, Breanna 14 Asics Wests Track & Field 1:26:24.39
738 975 Bennett, Jessica 14 Sutherland District Athle 1:26:25.47
739 892 Waite, Gabrielle 16 Westfields Athletics Club 1:28:56.19
740 1060 Murcia leal, Gerald 29 Unattached 1:30:09.85
741 981 Brown, Peter 50 Unattached 1:33:18.87
742 980 Brooks, Louise 48 Woodstock Runners 1:37:03.00
743 150 Cooper, Daniel 43 Hills District Athletics 1:53:48.00

 [/av_one_third]

[av_one_third]

Greater 5km

5km Results click here

Comp# Name Team Time Points

1 449 Keane, Bryan 35 Unattached 15:10.24
2 1163 LePage, Alexis 21 Unattached 15:40.00
3 837 Tall, Kieren 17 Sydney Striders Road Runn 15:55.10
4 269 Fryer, Kurt 17 Randwick Botany Harriers 16:14.96
5 673 Phillips, Joshua 16 Sydney Striders Road Runn 16:18.04
6 1202 Schofield, Luke 16 Balmain Athletics Club 16:19.00
7 328 Hamilton, Scotti 17 Kembla Joggers Inc. 16:19.12
8 705 Roberts, Tom 17 Asics Wests Track & Field 16:26.42
9 351 Henderson, Liam 17 Kembla Joggers Inc. 16:31.40
10 1014 Griffiths, Sam 14 Kembla Joggers Inc. 16:33.00
11 924 Whiteley, Connor 16 Orange Runners Club 16:35.39
12 850 Thomson, Craig 30 Unattached 16:37.87
13 1071 Porter, Jack 16 Sutherland District Athle 16:44.81
14 1059 Moore, Patrick 18 Macquarie Hunter Athletic 16:51.00
15 951 Wright, Bradley 16 Hills District Athletics 16:51.66
16 1088 Seal, James 15 Kembla Joggers Inc. 16:53.45
17 812 Sriram, Adithya 19 Parramatta parkrun 16:55.82
18 978 Breen, Christopher 15 St. George District Athle 16:57.00
19 396 Huang, Chris 20 U.T.S. Northern Suburbs A 16:58.36
20 343 Hazan, Daniel 17 Randwick Botany Harriers 17:00.37
21 517 Lynch, Bryn 15 Sydney Striders Road Runn 17:13.04
22 294 Glynn, Trent 16 Bankstown Sports Athletic 17:16.61
23 5032 Wade, Harrison 16 Ryde Athletics Centre Inc 17:22.79
24 89 Brown, Jack 17 Asics Wests Track & Field 17:32.35
25 1084 Schofield, Jayden 16 Balmain Athletics Club 17:33.78
26 154 Cooper, Zachary 20 Unattached 17:35.34
27 1186 Gorman, Liam 15 Sydney Striders Road Runn 17:36.99
28 5067 Mason, Robert 16 Nepean District Athletic 17:38.60
29 381 Holland, Dylan 16 Kembla Joggers Inc. 17:38.84
30 322 Guo, Jessica 16 Sutherland District Athle 17:40.82
31 900 Watchorn, Daniel 16 Sutherland District Athle 17:48.79
32 58 Bird, Trent 41 Asics Wests Track & Field 17:50.04
33 421 Jeffcoat, Emma 21 Curl Curl parkrun 17:50.90
34 596 Morris, Eligh 16 Kembla Joggers Inc. 17:56.64
35 173 Croft, Beth 18 Bankstown Sports Athletic 17:57.82
36 270 Fryer, Drew 14 Randwick Botany Harriers 17:59.84
37 755 Schneider, Emily 14 Sutherland District Athle 18:00.44
38 976 Bennett, Nick 44 Sutherland District Athle 18:02.00
39 720 Rockliff, Abbey 14 Asics Wests Track & Field 18:03.00
40 606 Musgrove, Grace 23 Unattached 18:07.00
41 621 Nicholas, Michael 16 Asics Wests Track & Field 18:14.45
42 1064 Offord, Matilda 16 Kembla Joggers Inc. 18:25.00
43 466 Klugman, Greg 15 Randwick Botany Harriers 18:29.00
44 291 Gillon, Rhys 19 Illawong and Districts Se 18:30.30
45 1189 Ely, Daniel 15 Kembla Joggers Inc. 18:32.07
46 259 Flynn, Shauna 15 Kembla Joggers Inc. 18:32.57
47 342 Hawley, Aaron 16 Sutherland District Athle 18:38.20
48 5039 Jagger, Benjamin 17 Sydney Striders Road Runn 18:39.39
49 66 Bottrill, James 16 Bankstown Sports Athletic 18:47.00
50 960 Youssouf, Obssa 16 Westfields Athletics Club 18:51.00
51 680 Polson, James 32 Sydney University Athleti 18:56.00
52 1054 McPhillips, Finlay 15 Kembla Joggers Inc. 18:57.00
53 1175 Simpson, Mark 18 St. George District Athle 18:59.54
54 791 Skyring, Maudie 18 Kembla Joggers Inc. 19:04.41
55 627 Norton, Jacob 14 Sydney Striders Road Runn 19:04.90
56 626 Norton, Briony 16 Bankstown Sports Athletic 19:09.12
57 1043 Longworth, Hamish 13 Sydney Striders Road Runn 19:12.00
58 1000 Fennell, Sian 14 Kembla Joggers Inc. 19:13.00
59 549 Mayo, Barry 55 Hills District Athletics 19:16.00
60 866 Truscott, Peter 46 Parramatta parkrun 19:19.57
61 998 Elphick, Bianca 16 Kembla Joggers Inc. 19:23.74
62 378 Hogg, Olivia 14 Sydney Striders Road Runn 19:24.00
63 90 Brown, Nathan 17 Bankstown Sports Athletic 19:26.88
64 1015 Grimaldi, Bianca 19 U.T.S. Northern Suburbs A 19:29.00
65 902 Watson, Brittany 16 Sutherland District Athle 19:31.00
66 637 Olbrich, Mitchell 17 Hills District Athletics 19:32.56
67 282 Gard, Riley 15 Hills District Athletics 19:32.76
68 402 Hurley, Luke 14 Sydney Pacific Athletic C 19:36.71
69 974 Bennett, Amy 16 Sutherland District Athle 19:40.78
70 295 Gocher, Sophie 14 Sydney Striders Road Runn 19:40.90
71 546 Mason, Robert 16 Nepean District Athletic 19:41.00
72 1191 McIver, Jamie 20 Illawong and Districts Se 19:43.20
73 544 Martin, Elizabeth 16 Kembla Joggers Inc. 19:44.28
74 726 Roodbeen, Madison 14 Kembla Joggers Inc. 19:57.64
75 609 Nairn, Brandon 22 St. George District Athle 20:00.55
76 682 Porter, Taylor 14 Sutherland District Athle 20:03.96
77 683 Preeo, Hannah 16 Kembla Joggers Inc. 20:04.18
78 45 Beck, Olivia 18 Sydney Pacific Athletic C 20:10.09
79 535 Mardini, Isabella 12 Asics Wests Track & Field 20:13.74
80 537 Mardini, Marc 13 Asics Wests Track & Field 20:21.90
81 877 Vanderham, Gabrielle 19 Sydney University Athleti 20:23.73
82 244 Fealy, Rachel 14 Sutherland District Athle 20:30.04
83 1117 Wilson, Kiahnae 14 Hills District Athletics 20:33.00
84 412 Isbester, Megan 19 Kembla Joggers Inc. 20:33.98
85 531 Mahon, Max 15 Sydney Striders Road Runn 20:36.32
86 165 Crapis, Carla 15 Athletics Wollongong Inc. 20:39.56
87 267 Francis, Jessica 16 Sydney Striders Road Runn 20:43.16
88 1063 O’Bryan, Erin 17 Sutherland District Athle 20:45.00
89 530 Mahon, Emma 12 Sydney Striders Road Runn 20:46.27
90 1072 Raupach, Jessica 18 Sydney Pacific Athletic C 20:50.46
91 271 Frykberg, Erik 14 Cherrybrook Senior & Litt 20:55.26
92 477 Kuszelyk, Nathan 16 Woodberry & Districts Ath 21:05.87
93 818 Steele, Sianna 15 Asics Wests Track & Field 21:08.48
94 748 Saunders, Sophie 16 Asics Wests Track & Field 21:10.59
95 1085 Schofield, Kirrali 15 Balmain Athletics Club 21:25.13
96 459 Kingsmill, Astrid 14 Sydney Striders Social 21:26.12
97 1115 White, Claudia 19 Trinity Athletics Club 21:31.00
98 1032 Ivankovic, Breanna 14 Asics Wests Track & Field 21:38.00
99 975 Bennett, Jessica 14 Sutherland District Athle 21:39.00
100 1183 Brown, Caitlin 19 Kembla Joggers Inc. 21:41.40
101 815 Stanley, Larissa 40 Sydney University Athleti 22:06.90
102 910 Wensing, frida 17 Sydney Striders Road Runn 22:13.51
103 354 Henson, Leigh 16 Hills District Athletics 22:25.90
104 140 Colgan, Alison 17 Sydney Striders Road Runn 22:38.70
105 384 Holtsbaum, Georgia 15 Hills District Athletics 22:43.86
106 737 Rutty, Campbell 18 Kembla Joggers Inc. 22:45.22
107 385 Holtsbaum, Ethan 11 Hills District Athletics 23:19.46
108 209 Dobson, Mark 45 Sutherland District Athle 23:38.44
109 404 Hutton, Nicole 21 Sutherland District Athle 23:38.91
110 1197 Mullane, Rachel 24 Unattached 23:45.36
111 1192 Fogarty, Melanie 39 Unattached 23:50.80
112 662 Patterson, Arlia 17 Sydney Striders Road Runn 23:55.48
113 1201 Arentz, Bethany 14 Sutherland District Athle 24:05.00
114 679 Pogson, Chloe 31 Sydney Striders Social 24:09.08
115 892 Waite, Gabrielle 16 Westfields Athletics Club 24:09.28
116 941 Wilson, Kim 47 U.T.S. Northern Suburbs A 24:30.05
117 361 Hill, Kaitlin 19 Illawong and Districts Se 24:49.00
118 1095 Smith, Sophie 14 Westfields Athletics Club 25:13.62
119 914 wheeler, lauren 14 Unattached 25:16.70
120 1060 Murcia leal, Gerald 29 Unattached 25:23.00
121 121 Chan, Veronica 19 Athletics East 25:25.00
122 408 Ilagan, Juan 39 Unattached 25:33.30
123 29 Banh, Joe 27 Unattached 25:52.60
124 681 Polson, Andrea 32 Unattached 26:00.70
125 434 Jones, Samantha 11 Unattached 26:57.91
126 355 Henson, Shaun 34 Unattached 27:09.27
127 904 Webber, Chris 44 Unattached 28:14.60
128 981 Brown, Peter 50 Unattached 28:32.00
129 8180 Steele, Sianna 15 Asics Wests Track & Field 28:56.00
130 319 Griswold, Candice 33 Unattached 28:56.55
131 1188 Reville, Eilish 36 Unattached 28:57.40
132 506 Lloyd, Peter 53 U.T.S. Northern Suburbs A 30:23.37
133 1075 Reddy, Lisa 38 Unattached 30:27.73
134 915 wheeler, gayle 55 Unattached 30:29.93
135 695 Re, Tony 77 Bankstown Sports Athletic 30:57.06
136 424 Jenkins, Scott 38 Unattached 31:17.00
137 238 Epps, Amanda 37 Herbalife 32:01.00
138 473 Kuszelyk, Stephen 43 Herbalife 32:03.00
139 474 Kuszelyk, Melinda 41 Herbalife 32:03.00
140 240 Farrell, Jim 40 Herbalife 32:08.00
141 936 Wilson, Lisa 33 Herbalife 32:08.00
142 745 Sankaran, Ajay 33 Unattached 32:13.00
143 885 Vilain, Anne-marie 37 Unattached 33:34.00
144 620 Nguyen, Minh Ngoc 27 Unattached 33:55.00
145 876 van Deventer, Aline 38 Unattached 35:44.00
146 1066 Olson, Sharon 42 Newcastle Runners 36:15.00
147 692 Ratcliff, Jenny 34 Unattached 36:34.00
148 246 Feeney, Linda 43 Unattached 36:35.00
149 1209 Iseli, Marcel 50 Unattached 37:11.00
150 735 Russell, Lisa 42 Herbalife 37:52.00
151 820 Stephen, April 49 Herbalife 37:54.00
152 513 Luck, Tracey 46 Unattached 39:11.00
153 742 Salim, Dewi 39 Herbalife 39:23.00
154 1180 Sanjaykumar Kuthary, Anar Unattached 40:49.00
155 1181 Pacathinkal, Vinay Joseph Unattached 40:49.00
156 994 Crossingham, David 41 Macquarie Hunter Athletic 42:09.00
157 1190 Priyaka, Sarma 28 Unattached 44:10.00
158 1038 Koleva, Iliana 51 Unattached 44:53.00
159 932 Willis, Carlie 34 Herbalife 55:40.00
160 780 shoobert, Tracie 44 Herbalife 55:40.00
161 135 Clouten, Sharon 44 Herbalife 1:03:19.00
162 136 Clouten, Emma-Jane 15 Herbalife 1:03:19.00

[/av_one_third]

[av_one_third]

Little Athletics 2.5km

2.5km Results click here

Comp# Name Team Time

1 353 Hennessy, Darcy 13 Kembla Joggers Inc. 8:24.00
2 524 Macmillan, Finn 12 St. George District Athle 8:28.00
3 137 Coates, Jack 13 Sydney Striders Road Runn 8:28.00
4 446 Kaye, Logan 13 Trinity Athletics Club 8:30.00
5 709 Robertson, Bili 11 Sutherland District Athle 8:32.00
6 123 Chand, Praneesh 12 Bankstown Sports Athletic 8:34.00
7 1206 Habler, Bailey 11 Unattached 8:34.00
8 1081 Salter, Cody 13 Kembla Joggers Inc. 8:34.00
9 106 Cantlon, Patrick 12 Sutherland District Athle 8:36.00
10 1184 Gorman, Kieran 13 Sydney Striders Road Runn 8:37.00
11 765 Scoufis, Zoe 13 Asics Wests Track & Field 8:37.00
12 822 Stewart, Imogen 10 St. George District Athle 8:40.00
13 1065 Offord, Dylan 13 Kembla Joggers Inc. 8:44.00
14 1001 Fennell, Reyne 12 Kembla Joggers Inc. 8:46.00
15 329 Hammond, Kai 13 St. George District Athle 8:47.00
16 366 Hince, Luke 13 Kembla Joggers Inc. 8:48.00
17 759 Scollary, Nathan 13 Kembla Joggers Inc. 8:48.00
18 379 Hogg, Nicola 12 Sydney Striders Road Runn 8:50.00
19 1182 Hungerford, Daniel 13 Kembla Joggers Inc. 8:59.00
20 764 Scotti, Vinnie 12 Kembla Joggers Inc. 8:59.00
21 571 McNaughton, James 13 Sutherland District Athle 9:00.00
22 211 Dobson, Riley 13 Sutherland District Athle 9:01.00
23 744 Sanday, Niamh 13 Parramatta City Track & F 9:03.00
24 151 cooper, will 11 St. George District Athle 9:07.00
25 241 Farrington, Harry 12 Cherrybrook Senior & Litt 9:08.00
26 1070 Pickering, Sarah 12 Kembla Joggers Inc. 9:09.00
27 352 Henderson-Walls, Nathan 12 Kembla Joggers Inc. 9:10.00
28 305 Gordon, Rafi 11 Sydney Striders Road Runn 9:11.00
29 937 Wilson, Benjamin 13 Sydney Striders Road Runn 9:11.00
30 110 Carey, Lauren 12 St. George District Athle 9:13.00
31 1185 Gorman, Cameron 11 Sydney Striders Road Runn 9:14.00
32 577 Meakin, Noah 11 Sutherland District Athle 9:15.00
33 120 Cerezo, Hannah 12 U.T.S. Northern Suburbs A 9:15.00
34 460 Kingsmill, Curtis 13 Sydney Striders Road Runn 9:16.00
35 494 Lewis, Renee 13 Asics Wests Track & Field 9:16.00
36 756 Schneider, Tayla 12 Sutherland District Athle 9:19.00
37 1195 Martin, William 11 St. George District Athle 9:21.00
38 949 Wood, Lachlan 12 Hills District Athletics 9:23.00
39 153 Cooper, Daniel 13 Sydney Striders Road Runn 9:23.00
40 1033 Ivankovic, Jared 12 Asics Wests Track & Field 9:26.00
41 1179 Wooldridge, Ella 13 Kembla Joggers Inc. 9:27.00
42 592 Moloney, Hannah 13 Asics Wests Track & Field 9:28.00
43 242 Farrington, James 11 Cherrybrook Senior & Litt 9:28.00
44 891 Waide, Jack 10 Sutherland District Athle 9:29.00
45 1116 Williams, Bruno 13 Balmain Athletics Club 9:30.00
46 1028 Holmes, Darcy 11 Sydney Striders Social 9:30.00
47 296 Gocher, Emily 12 Sydney Striders Road Runn 9:30.00
48 105 Cantlon, Joseph 7 Sutherland District Athle 9:31.00
49 788 Sinclair, Ciara 12 Sydney Striders Road Runn 9:32.00
50 578 Merriman, Paige 12 Westfields Athletics Club 9:34.00
51 111 Carey, Eloise 10 St. George District Athle 9:35.00
52 1055 McPhillips, Ruby 12 Kembla Joggers Inc. 9:36.00
53 625 North, Charlotte 13 Asics Wests Track & Field 9:40.00
54 210 Dobson, Max 11 Sutherland District Athle 9:41.00
55 611 Napper, Ruby 13 Bankstown Sports Athletic 9:45.00
56 297 Gocher, Jessica 10 Sydney Striders Road Runn 9:50.00
57 691 Rand, Ada 10 Balmain Athletics Club 9:50.00
58 247 Ferrier, Cameron 11 Asics Wests Track & Field 9:51.00
59 823 Stewart, Kobe 7 St. George District Athle 9:52.00
60 593 Moloney, Emily 12 Asics Wests Track & Field 9:52.00
61 1156 Flynn, Ciaran 12 Kembla Joggers Inc. 9:56.00
62 995 Daley, Cooper 9 St. George District Athle 9:57.00
63 248 Ferrier, Caitlyn 13 Asics Wests Track & Field 10:00.00
64 444 Karaman, Aidan 10 St. George District Athle 10:00.00
65 562 McIntosh, Jenson 11 Sydney Striders Road Runn 10:03.00
66 104 Cameron, Jade 12 Randwick Botany Harriers 10:05.00
67 464 Kirkland, Emma 12 Sydney Striders Road Runn 10:06.00
68 260 Flynn, Georgia 13 Sutherland District Athle 10:06.00
69 1176 Riveros, Barbara 28 Unattached 10:07.00
70 512 Lovlin, Hannah 12 Sydney Striders Road Runn 10:08.00
71 579 Metcalf, Jacinta 13 U.T.S. Northern Suburbs A 10:13.00
72 845 Taylor, Reece 12 Unattached 10:17.00
73 638 Olbrich, Emalee 12 Hills District Athletics 10:19.00
74 911 Wensing, Alice 13 Sydney Striders Road Runn 10:19.00
75 965 Alexander, Lucy 10 Sutherland District Athle 10:20.00
76 990 Cook, Kristen 11 Asics Wests Track & Field 10:21.00
77 923 Whiteley, Logan 10 Orange Runners Club 10:22.00
78 183 Dagher, Sophia 12 Westfields Athletics Club 10:22.00
79 1031 Hunter, Teagan 10 Mingara Athletics Club In 10:23.00
80 380 Hogg, Matthew 10 Sydney Striders Road Runn 10:24.00
81 40 Baudana, Tara 12 Bankstown Sports Athletic 10:25.00
82 647 O’Reilly, Emma 12 Sydney Striders Road Runn 10:28.00
83 461 Kingsmill, Ingrid 9 Sydney Striders Social 10:29.00
84 81 Brandt, Lili Mia 11 Sutherland District Athle 10:33.00
85 766 Scoufis, Eva 11 Asics Wests Track & Field 10:37.00
86 581 Meyers, Keira-Lee 12 Kembla Joggers Inc. 10:41.00
87 1207 Habler, Cooper 9 Unattached 10:49.00
88 668 Peppard, Ruarhi 13 Westfields Athletics Club 11:01.00
89 1119 Wood, Fletcher 9 Hills District Athletics 11:04.00
90 485 Latanis, Georgie 9 St. George District Athle 11:07.00
91 324 Guthrie, William 13 Balmain Athletics Club 11:10.00
92 789 Sinclair, Alexandra 10 Sydney Striders Road Runn 11:11.00
93 5097 Topalidis, Elana 10 Bankstown Sports Athletic 11:15.00
94 762 Scott, Belinda 14 Asics Wests Track & Field 11:16.00
95 293 Gitto, Jayde 11 Kembla Joggers Inc. 11:20.00
96 913 Wheadon, Emma 10 Unattached 11:21.00
97 639 Olbrich, Chelsea 9 Hills District Athletics 11:22.00
98 912 Wheadon, Cate 13 Unattached 11:26.00
99 814 Stanley, Casey 11 St. George District Athle 11:27.00
100 716 Robinson, Olivia 12 Sydney Striders Social 11:31.00
101 1208 Mott, tom 12 Kembla Joggers Inc. 11:33.00
102 1187 Gorman, Olivia 11 Sydney Striders Road Runn 11:34.00
103 283 Gardam, Holly 11 Unattached 11:36.00
104 568 McKenzie, Ethan 10 Bankstown Sports Athletic 11:39.00
105 284 Gardam, Lavender 15 Unattached 11:40.00
106 5098 Topalidis, Carina 8 Bankstown Sports Athletic 11:41.00
107 563 McIntosh, Lachlan 9 Sydney Striders Road Runn 11:47.00
108 1132 Brown, Halie 12 Unattached 11:55.00
109 250 Field, Alexandra 10 Randwick Botany Harriers 11:58.00
110 852 Thornthwaite, Amelia 9 Sydney Striders Road Runn 11:58.00
111 152 Cooper, Amelia 11 St. George District Athle 12:14.00
112 851 Thornthwaite, Archer 7 Sydney Striders Road Runn 12:19.00
113 793 Smith, Charlotte 10 Illawarra Blue Stars Athl 12:21.00
114 182 Dagher, Reina 11 Bankstown Sports Athletic 12:34.00
115 1194 Fogarty, Mia 8 Unattached 12:39.00
116 1027 Holmes, Cadel 7 Sydney Striders Social 12:42.00
117 710 Robertson, Minti 11 Sutherland District Athle 12:44.00
118 842 Taylor, Giselle 10 Sydney Striders Social 13:07.00
119 1193 Fogarty, Tom 7 Unattached 13:13.00
120 841 Taylor, Flynn 11 Sydney Striders Social 13:20.00
121 610 Nangle, Taylor 9 University of New South W 13:35.00
122 255 Fisher, Ruby 9 Sydney Striders Road Runn 13:38.00
123 222 Dulhunty, K.Marina 56 Hills District Athletics 14:00.00
124 993 Cosgrove, Sharnee 13 Bankstown Sports Athletic 14:11.00
125 1118 Winterstein, Addyson 13 Bankstown Sports Athletic 14:12.00
126 1069 Pettit, Emily 13 Bankstown Sports Athletic 14:12.00
127 452 Kelly, Lachlan 13 Unattached 14:23.00
128 5105 Fisher, Grace 9 Sydney Striders Road Runn 16:14.00
129 428 Jessup, Isla 7 Curl Curl parkrun 16:29.00
130 1954 Isell, Bianca 8 Unattached 27:09.00

[/av_one_third]

 

Longshotrunners Wheelchair athlete male  Mumpramshot20489_1055605711134778_2890608734519838397_n1610926_1055608097801206_1553943614716902432_n10410160_1055608114467871_3160226019125580654_n10410424_1055605694468113_8222240861100846320_n10423848_1055605824468100_8421807310184679531_n10428010_1055605561134793_8696547911629223018_n10428667_1055605577801458_859105551414263286_n10660156_1055605504468132_9012220154654192528_n10986185_1055605924468090_2763895020697798925_n11018159_1055606077801408_2760413297888272022_n11037470_1055605571134792_935679606612855324_n11128372_1055607711134578_2825932389693151456_n11141169_1055608734467809_8565273860735280823_n11144906_1055605744468108_3248436080896042901_n11150666_1055606091134740_5955292106142760147_n11150803_1055605674468115_947549448900134785_n11182238_1055605601134789_4622918928534406509_n11182315_1055605524468130_2216554698093072305_n11193246_1055605627801453_2793111992598597391_n
Greater Sydney:10: A race for everyone!
Sydney:10 is part of Athletics NSW expanding RunNSW series which features iconic Fun Runs across NSW. We are pleased to announce Herbalife Australia as our 10km Partner, The Greater Building Society as our 5km Partner and Little Athletics NSW as the 2.5km Event Partner. All races will feature NSW Championship categories and are also open to anyone to compete.

Please note all the details below to help you with your planning.

Important Notice Athletics NSW members?
My Tags: Athletics NSW members with a custom “My Tag” may wear their personal timing chip but must collect a Sydney 10 Race Bib from check in.
Club Uniforms: To be eligible for Athletics NSW medals members MUST wear their club uniform.


Race course with a finish in the Athletics Centre
All races will start on the famous Dawn Fraser Avenue adjacent to Sydney Olympic Park Athletic Centre (SOPAC) and on approach to the finish, runners will exit Dawn Fraser Avenue to the north of SOPAC, run along the access lane between SOPAC and the Sydney Olympic Park Aquatic Centre and then enter the Athletics Centre via the ‘marathon’ tunnel and complete the final 350m on the track.

This will be a rare opportunity to finish a road race inside an international athletics stadium which will make for a great spectator event.


Sydney:10 Event Timetable
5:45am – Sydney Olympic Park Athletic Centre opens
5:45am – Event bib collection commences
7:15am – Wheelchair 10km
7:45am – Hebalife 10km (includes both Sydney:10 and Australian 10km Road Title)
9:05am – Greater 5km Fun Run
9:45am – Little Athletics NSW 2.5km Fun Run

We’ve allowed enough time between races for participants to cheer on their children, families and friends participating in the other races. Be sure to invite your friends and family to come down and support you in your run.

Runners are to assemble on the start line 10 minutes before the start time.


Late Entry Details
Click on the Register Now button at the top of this page. Online entries have now closed so this button will not take you to a manual entry form. Bring the completed manual entry form to the manual entry desk on Friday or Saturday.

You can enter manually:

Friday 1 May 11am – 6pm at the Novatel Sydney Olympic Park

Saturday 2 May from 5:45am at Sydney Olympic Park Athletics Centre.


Event Check in and Race Bib/Timing Tag collection
Once you have entered, you will receive a confirmation invoice email. Please retain this for your event collection and check in. Where possible we encourage everyone to enter via the early check in option as noted below to save queues on the day. At check in you will receive a timing chip, event bib, a gift from the Greater Building Society. If you have ordered the event t-shirt then you can pick it up at event check in.

1. Early check in:
We will be providing an early check in option on Friday 1 May between 11.00am and 6:00pm at the Sydney Olympic Park Novotel. The hotel is best accessed off Herb Elliot Avenue (as the main foyer faces away from Olympic Boulevard). The check in desk will be in the foyer of the hotel just near the main entrance.

Participants not able to check in on the Friday, can collect their race bib and timing tag on race day at Sydney Olympic Park Athletic Centre from 5:45am.

2. Race day check in:
All participants who did not check in on the Friday at the Novotel, must report to the registration desk located on the Sydney Olympic Park Athletic Centre concourse on Saturday 2 May from 5:45am. Check in on the day closes 45 minutes before the start of each event.

Please ensure you allow plenty of time to confirm your entry and collect your race bib timing tag. Participants who do not collect their timing tag will not receive an official finish time.

ANSW Members are required to wear their 2014/2015 season registration numbers and will also receive a Sydney:10 bib for the front of their uniform.  All other runners including Little Athletics members will receive a Sydney:10 Race Bib. All runners will be issued a timing tag.


Do I need at timing tags and event bib?
Yes. All runners will be issued with a timing chip for the Sydney:10 , Greater 5k and Little Athletics 2.5k. You will be required to lace this into your shoe and return the chip after you finish. Runners who do not hand their chip may be asked to replace it at a cost of $20.

All participants must wear a chest bib. Notice: All runners will be issued with a Sydney:10 chest bib. This needs to be pinned on the chest in clear view of race organisers and volunteers. For ANSW members this means that the Sydney:10 Chest bib will go on the front of your running outfit (club uniform) while keeping your ANSW numbers on the back.


What about Athletics NSW members?
My Tags: Athletics NSW members with a custom “My Tag” may wear their personal timing chip but must collect their race bib from Athlete Check in for the Sydney:10.
Club Uniforms: To be eligible for Athletics NSW medals members MUST wear their club uniform.


Entry Fees
Please note the following entries fees below. Manual Entries will be taken on Friday 1 May and Sat 2 May. Entry Fees include Member Fee (Member of an affiliated Athletics NSW club) or Non Member Fee (general public).

[av_table purpose=’pricing’ caption=” responsive_styling=’avia_responsive_table’] [av_row row_style=’avia-heading-row’][av_cell col_style=”]Event[/av_cell][av_cell col_style=”]Member Entry Fee[/av_cell][av_cell col_style=”]Non-member Entry Fee[/av_cell][/av_row] [av_row row_style=”][av_cell col_style=”]Sydney:10 Manual Entry [/av_cell][av_cell col_style=”]$35[/av_cell][av_cell col_style=”]$45[/av_cell][/av_row] [av_row row_style=”][av_cell col_style=”]Sydney:10 Late [/av_cell][av_cell col_style=”]$30[/av_cell][av_cell col_style=”]$40[/av_cell][/av_row] [av_row row_style=”][av_cell col_style=”]5km Manual Entry[/av_cell][av_cell col_style=”]$35[/av_cell][av_cell col_style=”]$45[/av_cell][/av_row] [av_row row_style=”][av_cell col_style=”]5km Late [/av_cell][av_cell col_style=”]$30[/av_cell][av_cell col_style=”]$40[/av_cell][/av_row] [av_row row_style=”][av_cell col_style=”]Little Athletics NSW 2.5km Manual Entry[/av_cell][av_cell col_style=”]$20[/av_cell][av_cell col_style=”]$25[/av_cell][/av_row] [av_row row_style=”][av_cell col_style=”]Little Athletics NSW 2.5km Late[/av_cell][av_cell col_style=”]$20[/av_cell][av_cell col_style=”]$25[/av_cell][/av_row] [/av_table]


What happens at the Start?
The start line will be outside SOPAC on Dawn Frazer Ave for all races. Runners need to report to the start line 10 minutes before their race. There will be NO SEEDING groups on the start line so we ask that all runners use common sense to SELF SEED themselves. This means faster runners start at the front, moderate runners in the middle and slower runners/walkers at the back. Any prams should also start at the back. There will be a few brief words and a nice little gee up from Mossy and Robbo before we send you on your way.

Where are the toilets?
There are three toilet stops along the course:
– Cathy Freeman park at the 500m/4.5km mark of each loop
– The Brick Pit located at the far turn around point. (2.3km / 7.3km)
– Adjacent to the start line on the ANZ stadium side of Dawn Fraser Ave (0km)
– There are also ample toilet facilities at SOPAC which is the event hub.

Where are the drink stations?
– Brick Pit Roadside 2.3km and 7.3km (water only)
– Cathy Freeman Park Roadside 4.8km and 9.0km (water only)
– Finish line (water and electrolyte)

Finish Line
The finish line will be the finish line of the athletics track inside SOPAC. Runners will enter via the marathon tunnel at the southern end of the ground and complete 350m of the track. A recovery area will be set up after the finish line for runners to recovery with water and electrolyte and remove their timing chips. After exiting the recovery zone runners can meet their friends and family up in the grandstand OR out on the grass infield.


 

Where can I warm up?
The event precinct with be the Sydney Olympic Park Athletics Centre. Runners, friends and family are encouraged to use the stands and outfield of the track as their ‘home base’. Runners can warm up on the grass infield of SOPAC, outside the stadium or on parts of the course. The track itself will NOT be available for warm ups.

Can my club set up a tent?
Yes! Clubs are invited to set up their club tents between the home straight and the grandstand of SOPAC. Please email scott.westcott@nswathletics.org.au to book a position for your tent. Also note that pegs/stakes cannot be used to hold tents to the ground.

Is there a baggage area?
Yes. A secure baggage area will be provided next to the recovery area. Runners who leave their bags inside the baggage area will write their name and bib number on the front and leave their bag with an attendant. Do NOT leave valuables in bags left in the baggage area. This is a service to runners but Athletics NSW cannot guarantee security of items left.


 

How can I view my official result?
Runners will be able to see their result on the main score board as soon as they cross the finish line! Live results will also be found via the ANSW live results page; http://www.nswathletics.info/liveresults/

What Presentations will be held on the day?
Medal presentations will happen as per timetable below:
8:00am: Wheelchair 10km
8:50am: Herbalife 10km winners including Australian Titles +  NSW Medals for: Open Male & Female, U/20 Male, Masters Male & Female
9:30am: Greater 5km Fun Run winners + NSW Medals for: U20 Female, U18 Male & U18 Female, U16 Male & U16 Female
10:00am: NSW Little Athletics 2.5km Winners + NSW Medals for: 2.5km U14 Male, U14 Female, U12 Male & U12 Female

The remainder category and team results will be listed on the website by 10:00am and medals/prizes mailed out to winners within 14 days.

What are the prizes and prize categories?
Australian 10km Championships
Outright winners will be awarded prize money in the 10km and also National medals
1st place – $500
2nd place – $300
3rd place – $200

A $500 bonus will be split equally to any athlete(s) that break the Sydney:10 course records of 29:31 (men) or 32:22 (women).

Athletics NSW Medals
These will be awarded to the top three ELIGIBLE runners in each age category

10km Open Wheelchair Male, Open Wheelchair Female
Prize money shall also be issued to the top three Open Wheelchair Winners
1st – $250
2nd – $150
3rd – $100

10km U20 Male, Open Male, Open Female, Masters Male & Masters Female
5km U20 Female, U18 Male, U18 Female, U16 Male & U16 Female
2.5km U14 Male, U14 Female, U12 Male & U12 Female

Team medals will also be issued to teams made up of 4 runners from the same club in each of the above categories.

Team results will be published across two categories.
1. ANSW clubs
2. Social and parkrun teams

There will be NO team medals presented on the day. These will be mailed out to clubs in the week following the event.

Finish area map

[av_image src=’/wp-content/uploads/2014/09/sydney10finisharea-1030×612.jpg’ attachment=’5109′ attachment_size=’large’ align=’center’ animation=’no-animation’ link=” target=” styling=” caption=” font_size=” appearance=”][/av_image]

 

The Sydney Olympic Park Athletics Centre lies within the Sydney Olympic Park precinct.

Stay at Sydney Olympic Park Accor Hotels

http://accorasiapacificpartners.com/athleticsNSW

The Sydney:10 has organised discounted rates available by following the link above. The rates are:

$170 room only at the Ibis Sydney Olympic Park

$200 room only at the Novotel Sydney Olympic Park

Parking

The closest parking to SOPAC is the P1 and P2 parking stations. Both P1 and P2 parking stations are within 300m of SOPAC where all the action is taking place! There is likely to be 4hrs FREE parking at either P1 or P2 carparks with details to be confirmed. 

SOPA Parking 

SOPAC is around 400 metres walk from the Sydney Olympic Park Train Station. Please ensure you check the city rail train timetable for details.

parking mapP1,P2

Getting to Sydney Olympic Park Athletics Centre

 

Sydney:10 Course Map

 

Get pumped with last years race video!

 

 

Sydney:10 2015 News

The Long Weigh Down with Jess

Jessica has inspired thousands of people as she chases her dream of completing her first marathon. What set's Jess part from the rest of the field however, is her sheer passion, determination and resolve to make a difference. Check out her incredible story below.  ...

read more

Mantle’s Milestone

Newcastle Flyer Dave Mantle clocks his 1000th consecutive day of running.   Yesterday, Thursday 23 August 2018, marked the day 47-year-old Newcastle Flyer Dave Mantle achieved a remarkable running milestone – his 1000th Consecutive day of running at least 6km.   Most...

read more